Koliko puta vam se desilo da vam se tek kupljeni proizvod slomio? Prilikom nošenja u torbi ili šminkanja često dolazi do ovakvih situacija, da puder ispadne ili se u torbi na neki način slomi. Prije nisam znala riješenje tog problema i puder sam pokušavala koristiti tako slomljenog i nervirala sam se jer mi je pravo nered prilikom upotrebe, te sam ga naposlijetku bacila. Ali otkako sam u jednoj emisiji o šminkanju na TLC kanalu gledala prilog na temu popravljanja slomljenog proizvoda u kamenu, nerviranje oko slomljenog kamenog pudera je iza mene.


Kada sam prvi put gledala činilo mi se kako je to veoma težak i složen posao i da se meni nikada taj proizvoda neče vratiti u prvobitno stanje, ali dočekala sam da mi se bronzer slomi i primjenila sam postupak na njemu i ostala oduševljena.



Proizvodi koji su vam potrebni da vratite svoj slomljeni puder,rumenilo ili sjenu u provobitno stanje su:
  • zip zap kesa ili bilo kakva kesa koja je providna i nema pregiba u kojim bi se proizvod uvukao (ja sam ovom prilikom koristila kesu za pečenje mesa)
  • medicinski alkohol od 70%
  • kašikica i nožić



Prije početka postupka savjetovala bih vam da odaberete adekvatnu površinu za obavljanje istoga npr. kuhinjska radna površina, jer proizvod prilikom mješanja izlazi iz kutije i bude malo nereda.




A sada ide postupak:
  • sadržaj proizvoda istresite u zip zap kesicu i zatvorite;


  • kašikicom izmrvite proizvod sve dok se on ne pretvori u prah;
  • sada sadržaj vrečice vratite u kuticiju od proizvoda;


  • nakon toga potrebno je postepeno dodavati alkohol i mješati proizvod, nemojte pretjerovati sa alkoholom :), dodajite ga sve dok ne dobijete kremastu smjesu;
  • uzmite nožić i poravnajte lijepo proizvod u kutijici;
  • nakon toga očistite vlažnim maramicama kutijicu;


  •  i pustite da se proizvod suši na sobnoj temperaturi i za manje od 24 sata proizvod će biti spreman za ponovnu upotrebu.


Prije oko dvije do tri godini se na Svijetskom tržištu pojavio proizvod pod nazivom Beauty blender, koji je dugo vremena bio jedini takav proizvod na tržištu.
Vjerovatno zbog čudvotvornosti te spužvice, sada je imamo dostupnu u ponudi skoro svakog brenda koji se bavi sličnom djelatnošću tj.prodaja četkica i spužvica za nanošenje šminke. Tako da taj proizvod imamo kupiti i u ponudi kod jefinijih brendova, a najbolja stvar je što ga imamo kupiti i na našem tržištu. Sve spužvice se jako razlikuju između sebe, pa je jako teško izabrati onu koja vam najbolje odgovara. Zbog toga ću vam uspoređivati dvije spužvice koja ja posjedujem. O Flormar spužvici sam već pisala detaljnu recenziju ovdje, ali sada ću pisati o razlici između nje i Ebelin spužvice.


Ebelin spužvica
Flormar spužvica

O ovom malom čudu već neko vrijeme digla se velika pompa. Dugo vremena sam ga željela kupiti, ali nisam mogla doći do njega, jer je bio rasprodan u svim DM marketima u kojim sam ja bila. Taj trenutak kada sam ga ugledala na polici je trenutak lude sreće, kao kad malom djetetu kupite dugo željenu igračku, jedva sam čekala da dođem kući i da ga isprobam.
Dolazi u maloj plastičnoj kutijici i u DM-u se nalazi na policama gdje imate asortiman za nokte tj.turpije, acetoni, noktarice. Spužvica je roze boje i jajolikog oblika. Jedan dio je veći i oblog oblika, dok je gornji dio špicast i uzak. Sužvicu sam platila 6,95 KM!

Flormar spužvicu imam već neko vrijeme i jako sam zadovoljna rezultatom koje daje na licu, pa sam na osnovi njega odlučila da istražim slične proizvode drugih brendova. Kupila sam je u Flormar radnji u Sarajevo City Centru za 10 KM.
O ovom proizvodu se na tržištu nije podigla velika prašina kao za Ebelinovom spužvicom, pa sam željela usporediti obje da vidim čemu toliki hvalospjevi o ebelinovoj spužici i koja je razlika između ovde dvije.


Kada su suhi


















Materijal i izgled:

Upoređujući jedan sa drugim uočava se velika razlika što zbog oblika tako i zbog materijala. Jedino što imaju zajedničko jeste boja. Materijal ebelin spužvice me podsjeća na memorijsku pjenu, jer prilikom stiskanja istog spužvica poprima oblik stiska i nakon što je ostavite nakon nekog vremena se vrati u prvobitni oblik. Dok se Flomar spužvica ne mjenja svoj oblik nakon stiska i ima jako čvrstu formu.
Oblik Ebelinove supužvice je jajolik, dok je kod Flormar spužvice isto jajolika sa malim udubljenjem na sredini. U mom slučaju oblik ne predstavlja neku razliku u djelovanju, ali materijal itekako predstavlja.

Način upotrebe:

Poznato da je da se ovakvi proizvodi koriste u vlažnom stanju i da prilikom pranja mjenjaju veličinu. Prilikom prvog korištenja ovakvog proizvoda tj.Flormar spužvice nisam uočila da je spužvica narasla nakon pranja, pa sam se jako začudila. Također sam je pokušala koristit vlažnu i ti pokušaji su bili čisti promašaj, jer mi je supužvica upijala previše proizvoda i samim tim na licu nije ostavljala puno i nije davala nikakve rezultate. A onda sam je oprala i ostavila da se osuši malo i shvatila da ovu spužvicu najbolji efekat daje kada je polu suha- polu vlažna ili kada je upotpunosti suha.

Potpuno novi utisak i način korištenja sam doživjela prilikom korištenja Ebelin spužvice. Kao što sam navela gore materijal spužvice se drastično razlikuje,pa sa tim i primjena iste. Prilikom pranja ebelin spužvice, spužvica vidno naraste. Također razlikuju se i po tome što se ova spužvica koristi vlažna i što ne upija toliko proizvoda kao flormar spužvica kada je vlažna.


Nakon pranja- Ebelin spužvica vidno narasla
Efekat na licu:

Pri korištenju Flormar spužvice puder i korektor na licu mi fino izblenda i na licu mi ostane tačno onoliko proizvoda da prekrije nepravilnosti, a da pritome na licu ne primjeti iz aviona.
Ebelin spužvica prilikom korištenja na licu daje manju prekrivenost, ali na licu ostavlja orošen (dewy) finish, te mi lice izgleda svježe. Mislim da Ebelin sužvica daje bolji efekat sa malo težim puderima tj.puderima sa večom prekrivnom moći, jer upije malo proizvoda i tako da oduzima malo prekrivenost. Izbjegavam Ebelin spužvicu koristiti za blendanje korektora bilo kremastog ili tečnog, jednostavno previše mi pokupi proizvoda.

Način pranja:

Oba perem na isti način, koji sam opisala u postu o Flormar spužvici. Što se tiče toga koliko je teže koji oprati, iz Flormar spužvice je mnogo lakše za icijediti ostatak vode iz njega, dok Ebelin postaje malo gumeneastiji kad se pere, pa je jako teško iscijediti svu vodu iz njega, a ukoliko ga ne iscijedite do kraja neće dati dobar efekat na licu samo će upiti previše proizvoda i to je to. Sa Flormar je teže oprati fleke, dok sa Ebelina je mnogo lakše.

 Zaključak:

Ova proizvoda su mi podjednako dobra, ali pošto u ovom slučaju moram odlučiti za jednu od njih onda će u toj odluci odlučivati baš sitne razlike. Što se tiče materijala i izgleda, mislim da mi je u blagoj prednosti Flormar spužvica i to zbog toga što ne mjenja svoju veličinu i zbog toga je lakše rukovati sa njom, dok Ebelin spužvica naraste i pomalo mi je glomazna. Što se tiće načina upotrebe Flormar  spužvica se brže suši što je prednos, jer bolje djeluje suha. Ebelin spužvici malo duže vremena treba da se osuši u potpunosti, ali to je za nju također prednos jer se koristi vlažna. Tako da u ovom slučaju dajem prednost Ebelin spužvici i to zbog toga što se koristi u vlažnom stanju manje je komplikovano za korištenje, Efekat na licu mi je podjednako dobar i sa jednim i drugim, samo kao što sam rekla Flormar koristim polu-vlažan ili suh i zbog toga što ne upija puno proizvoda, a ipak se puder ne primjeti na licu. Dok Ebelin koji se koristi vlažan, pokupi malo više proizvoda, ali da ljepši finish. Ebelin spužvica je puno lakša za održavanje, zbog toga što se nakon pranja može odmah koristiti, dok Flormar spužvicu moram čekati da se osuši.

Prednost dajem Ebelin spužvici, ali ne smatram ni da je Flormar spužvica loš izbor. Ja ih i dalje koristim obje, jer kada je jedan prljava imam drugu i tako u krug. Ni jedna ni druga spužvica mi nisu izazvali nikakve nepravilnosti na licu.

Dali koristite spužvicu - beauty blender za blendanje pudera? Koji je vaš omiljeni spužvicu - beauty blender? Koji bi mi preporučili da probam?






Kosa je ukras svake žene, a da bih onda bila zdrava i njegovana potrebno je obratiti pažnju na puno stvari. U jednom od mojih predhodnih postova sam već pričala na temu sastojaka u šamponima i ovo je nastavak na tu temu. Mnogo žena prilikom odabira svojih šampona biraju one prema tipu svoje kose, ambalaži ili po navikanosti tog brenda, pa čak i misle da ako je šampon skuplji da je bolji. I ja sam nekad pripadala toj skupiti, međutim nakon određenog vremena primjetila sam neke promjene na mojoj kosi. Počela sam istraživati i doznala sam da treba da zaboravim na sve kriterije koje sam do tada imala pri biranju šampona i da počinjem čitati sitna slova sastojaka šampona. U predhodnom postu pisala sam o sastojcima pod imenom silikoni. Danas vam pišem o sulfatima!


Sulfati su deterđenti u šamponima koje su zaduženi da naša kosa bude čista i da od čistoče škripi. U zadnje vrijeme je se digla velika prašina oko ovog sastojka u šamponima i to zbog nekih istraživanja koje pokazuju da ja taj sastojak kancerogen. Dugo mi je vremena bilo potrebno da nađem šampon "bez sulfata". Na početki same priče o istraživanju sastojaka nisam baš bila upučena o tome kakvi sve sulfati imaju i da nisu svi tako loši. Bila sam uvjerena da postoje šamponi bez sulfata i bila sam mnogo tužna zbog toga što nisam mogla pronači ni jedan. Ali bila sam uporna i nastavila istraživati i shvatila da postoje jaki i slabi sulfati, a definitivno ne postoje oni koji ih nemaju nikako, jer logično je da je u šamponima potrebno nešto što će nam kosu očistiti od prljavštine i ostataka sredstava za stilizovanje kose.



Pitate se zbog čega su ovi šamponi toliko opasni za našu kosu, pa glavni razlog je da oni šamponi koji sadrže jače sulfate mogu štetiti tjemenu i isušiti dodatno kosu. Samimm tim mogu uzrokovati perut, svrabež, opadanje kose i brži mast kose. Prirodno je da ukoliko tjeme isušujemo da organizam pokušava da ga hidratizuje i to čini tako što ispušta sebum i kosa se masti. Ukoliko šampon previše isuši tjeme onda se tjeme počinje perutati i nastaje perut, također oštečuje i folikulu dlake i kosa opada. Ako spadate u skupinu žena koje farbaju svoju kosu, trebali bi izbjegavati šampone sa sulfatima, jer je previše jak deterđent i zbog njega će vam boja gubiti na intenzitetu i nakon određenog vremena izgledat će isprano. Također ukoliko vam je kosa suha i ispucala šamponi koji sadrže sulfate mogu je dodatno isušiti i ispucale vrhove još više naglasiti i doprinjeti jos višoj ispucalosti. Svi oni koji peru svoju kosu svaki dan trebaju koristi šampone sa blagim sulfatima ili ti daily sampoo.

Jedna od karakteristika ovih šampona je što se jako malo pjeni i trebat će vam malo više količinski da bi oprali kosu, ali se efekat u čišćenju apsolutno ne razlikuje u odnosu na šampone sa jačim sulfatima.

Šamponi koji su dostupni kod nas "bez sulfata" ili sa blagim sulfatima su:
  • Alverde šampon od aloe Vere i Hibiskusa iz  DM-a (bez silikona i sa Sodium Coco - Sulfat)
  • Baby love - dječiji šampon iz DM-a (bez silikona i sa Cocamidopropyl betaine)
  • Organix moroccan argan oil koji ima kupiti u Konzum Family Centru ( Merkator Socijalno) na djelu kod eko proizvoda i hrane, sadrži silikone i disodium lautreth sulfosuccinate
  • Insight šampon za oštečenu kosu koji imate kupiti u Ogledalce Cosmetic i sadrži Sodium Coceth Sulphate
Jaki sulfati:
  • Alkylbenzene sulfonates
  • Alkyl Benzene Sulfonate
  • Ammonium laureth sulfate
  • Ammonium lauryl sulfate (ALS, ima iritirajuće dejstvo)
  • Ammonium Xylenesulfonate
  • Sodium C14-16 Olefin Sulfonate
  • Sodium cocoyl sarcosinate
  • Sodium lauryl sulfate, sodium laureth sulfate (SLS)
  • Sodium Lauryl Ether Sulfate (sa nadimkom SLES, malo je blaži od SLS)
  • Sodium (natrium) lauryl sulfoacetate
  • Sodium myreth sulfate
  • Sodium Xylenesulfonate
  • TEA-dodecylbenzenesulfonate
  • TEA Lauryeth Sulfate  (TEA, može da iritira kožu)
  • Ethyl PEG-15 cocamine sulfate
  • Dioctyl sodium sulfosuccinate
  • Laureth-2
Blagi sulfati:
  • Cocamidopropyl betaine 
  • Coco betaine
  • Cocoamphoacetate
  • Cocoamphodipropionate
  • Disodium cocoamphodiacetate
  • Disodium cocoamphodipropionate
  • Lauroamphoacetate
  • Sodium cocoyl isethionate
  • behentrimonium methosulfate
  • disodium lautreth sulfosuccinate
  • babassuamidopropyl betaine

Maskara je neizostavan proizvod u našoj torbici. Čak i žene koje se rijetko šminkaju posjeduju maskaru. Kada bi me pitali koji je to proizvod koji je potreban svakoj ženi u neseseru, moj odgovor bi bio maskara i labelo. Na tržištu danas postoji na hiljade maskara, neki ih brendovi imaju i po deset različitih u ponudi, tako da se pri kupovini istih jako teško odlučiti. Često nismo ni u mogučnosti da vidimo primjer kakva je to četkica u maskari, pa nam recenzije ovog tipa jako pomažu u izboru.


Ako ne volite da dajete dosta novca za maskaru, preporučujem vam Essencove maskare. Danas vam pišem o jednoj njihovoj maskari koja posjeduje gumenu četkicu, a to je Essence Plump No clump! maskara.


Essence Plump No clump! maskara kao i što joj samo ime kaže obečava da će vaše trepavice učiniti punijim, a da pritom neće biti slijepljene i nećete imati grudvice po trepavicama.
Kupila sam je u CM-u po cijeni od 5,85 KM, dolazi u naranđastom standardnom pakovanju za maskare od 12 ml i rok trajanja joj je šest mjeseci.


Pri samom otvaranju masakare odmah sam primjetila da maskara ima jako veliku četkicu i da se jako razlikuje od drugih proizvoda sa gumenom četkicom koji su inače poprilično tanke. Tekstura maskare je taman onoliko koliko bi trebala jedna maskara sa ovakvom četkicom da ima, ni previše vodenasta ni previše gusta, neka srednja konzistencija. Četkica je ravna čitavom dužinom, te joj je sami vrh malo zaobljen. Češljići su iste dužine duž cijele četkice.


Ja imam jako ravne i kratke trepavice i teško mi je nači maskaru koja če ih učiniti dužim, a da pritom moje trepavice ne izgledaju zgrudvane i slijepljene. Sami naziv ove maskare me jako privukao, jer obečava fino raščešljavanje, punije i duže trepavice. Inače sam jedan duži vremenski period izbjegavala kupovinu maskare sa gumenim četkicama, jer u prošlosti nisam baš bila zadovoljna rezultatima. Pa sam u želji da ponovo isprobam neku od maskara tog tipa kupila ovu.


Rezultati koje je dala ova maskara na mojim trepavicama su fenomenalni, fino mi ih je produžila, uvila i što je najvažnije učinila ih je da izgledaju približno prirodnim. Jako fino raščešljavanje i izgledaju kao da je svaka na svom mjestu. Nema grudvica niti se nakon nekoliko sati nošenja maskara trusi. Jedina mala mana joj je što joj je četkica mali veća i samim tim sam se malo zamazala na krajevima.


Sastojci:

AQUA (WATER), PARAFFIN, GLYCERYL STEARATE, SYNTHETIC BEESWAX, STEARIC ACID, ACACIA SENEGAL GUM, BUTYLENE GLYCOL, PALMITIC ACID, POLYBUTENE, ORYZA SATIVA (RICE) BRAN WAX, VP/EICOSENE COPOLYMER, OZOKERITE, AMINOMETHYL PROPANOL, HYDROGENATED VEGETABLE OIL, STEARYL STEARATE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, TROPOLONE, PHENOXYETHANOL, CI 77499 (IRON OXIDES).
Jako volim čitati postove na ovu temu kod koleginica blogerica, pa sam se odlučila da napišem svoj prvi post o tome šta sam ja kupovala u poslijednje vrijeme. Stvari o kojem vam danas pitaš sam kupila u periodu od dvije do tri sedmice. A sad da pređemo na stvar, pa da i vi vidite šta sam ja to kupila i nekoliko riječi o ovim proizvodima, a detaljnije recenzije će na blogu biti uskoro.


Dugo vremena planiram kupovinu Ebelin spužvice (beauty blendera), što zbog toga što sam toliko čitala o njemu u zadnjih nekoliko mjeseci i to sve riječi hvale, tako i zbog toga što sam željela da probam još neki proizvod ovoga tipa i pristupačne cijene. Do sada sam probala Flormar beauty blender, te vam mogu reći da je ogromna razlika u materijalu ove dvije spužvice. Razlog zbog čega sam dugo vremena čekala na kupovinu ove supžvice je zato što je jako teško potrefiti dm koji još nije opeljušen, to vam govori o tome koliko je ovaj proizvod dobar. Ja sam svoj našla u DM u Koševskoj ulici po cijeni od 6,95 KM.


Alverde šampon za kosu od aloe vere i hibiskusa:

Obožavam Alverde proizvode iz DM-a! Prije ih nisam baš primječivala na policama, ali kada sam bila u potrazi za nekim šamponom za kosu bez silikona i sa blagim sulafatima otkrila ove proizvode. Svi proizvodi iz Alverde kolekcije ne sadrže sintetičke mirise, boje i konzervanse kao ni sastojke na bazi mineralnih ulja. Šampon dolazi u pakovanju od  200 ml i jako je jeftin. Ovaj ima jako intenzivan miris na aloe veru i hibiskus.

Balea Oil Repair regenerator za kosu:

O ovom regeneratoru samo čula dosta riječi hvale i napokon sam se odlučila da unesem neke promjene u proizvodima koje koristim za kosu. Sadrži arganovo ulje, namjenjen za za oštečenu i suhu kosu, te je bez silikona. Dolazi u pakovanju od 200 ml i u istoj kolekciji imate kupiti šampon i ulje za kosu.

Balea Shining berry gel za tuširanje:

Nisam neki ljubitelj gelastih gelova za tuširanje, više volim kremaste i hidrirajuće, ali me je natpis na ampalaži ovog proizvoda privukao da ga kupim. Također miris je jako intenzivan miris malina, dolazi u pakovanju od 250 ml.


Himalaya Multipurpose krema:

Ima antibakterijsko i antifungicidno djelovanje. Odlučno djeluje u tretmanima posjekotina, opekotina, osipa, čireva i gljivičnih oboljenja kože. Mislim da ovakvu jednu kremu svako treba imati u svom domu za prvu pomoč, preporučuju je mnoge blogerke. Dolazi u tubi od 20g!

Alverde ulje divlje ruže:

Još jedan alverde proizvod, ali ovaj je za njegu lica. Do sada nisam koristila ulja u svrhu hidratacije kože lica, mislila sam da takav tip njega neče prijati mojoj masnoj koži, ali primječujem da dosta blogerki sa mojim tipom kože počinje koristiti ovaj proizvod i da im jako pomaže u borbi protiv viška sebuma i manjka sjaja kože. Kao što sam i nagovjestila ovo je moje prvo ulje za njegu kože lica i namjenjen je osobama sa suhom kožom, ali mogu ga koristiti svi tipovi. Dolazi u staklenoj bočici od 15 ml po cijeni od oko 6 do 7 KM.



Batiste šampon za suho pranje:

O njemu sam pisala u jednom od mojih predhodnih postova, ali se radilo o verziji šampona za smeđu kosu, dok je ovaj namjenjen za XXL volumen. Već sam ga probala i razlika između te dvije verzije je za mene ogromna. Ovaj sadrži malo laka pa mi kosa bude kruta, također ostavlja bjeli trag. Dolazi u pakovanju od 200ml.

Ebelin tuferi:

Uvijek koristim ove tufere za skidanje laka sa noktiju i skidanje šminke, jako volim što je jedna strana glatka, a druga malo gruba. Dostupni su u dva pakovanja i to jedana verzija od 70 kom., a druga od 140 kom.




Essence gel lakovi za nokte:

Dvije jesenje boje, koje jako sliče jedna drugoj, ali ipak im je podton drugačiji. 
Lak sa desne strane je 10 true love i on baca malo na tamno roskastu, nisam baš dobra u opisivanju boja tako da neću baljezgati dalje. Drugi sa lijeve strane je 14 do you speak love, koja je tamno crvena ili trula višnja.

Evelin colour instant lak za nokte:

Svi oni koji su ljubitelji neutralnih lakova za nokte ovaj lak moraju imati u svojoj kolekciji. Ima jako lijepu četkicu i lako se nanosi sa njom, dva sloja su dovoljna za potpuno prekrivanje. Nijansa ovog laka je 929 i kupila sam ga u CM-u za 2 do 3 KM.

Essence plump NO clump maskara:

Odavno nisam kupila maskaru koja ima gumenu četkicu, tako da sam zaboravila koja je razlika, nešta sam se toliko navukla na ove klasične maskare da sam u zadnje tri godine kupovala samo njih. Nisam željela da trošim puno novca, jer kao da mi je malo ostalo u sjećanju da nisam baš zadovoljna sa efektom koje daju. Izbor je pao na maskaru sa essence stalka, koju sam kupila za nekih 5 do 6 KM. Ima veliku gumenu četkicu što me jako iznenadilo, jer pretežno maskare sa gumenim četkicama imaju jako malu četkicu.



Ebelin šripaljke za kosu:

Najkvalitetnije šnalice koje možete kupiti na našem tržištu, omjer cijene i kvaliteta. Jako dugo traju, dok ih ne izgubite! Ja preferiram više da svoju kosu podignem i stavim šnalicu, nego da vežem kosu sa gumicom za kosu. Nekako imam osjećaj da mi manje zateže kosu i od njih me ne boli glava. Njih sam kupila u DM-u po cijeni od 2, 50 KM.

Ovnak rastavljači prstiju:

Moji stari rastavljači prstiju su dali sve od sebe, tako da sam odlučila da ih zamjenim sa novima. Naravno obradovala sam se kad sam vidjela da u CM-u Ovnak nudi ovaj proizvod u ljubičastoj boji, jer je to moja omiljena boja. Ove spravice mi jako pomažu prilikom lakiranja noktiju na nožnim prstima, jer mi prstiče fino razdvoje i uz pomoču njih mi se ne dešava da mi se lak osteti ili preslika na drugi prst, također noktići se brže osuše. Stavim rastavljače, nalakiram i hodam tako po kući i završavam neke druge stvari. Cijena ovog proizvoda po komadu je 0,70 KM.

Fingers spravica za odstravnjivanje kutilule sa noktiju:

Imala sam različitih proizvoda koji odstranjuju kutikulu, ali često mi se dešavalo da sa njima previše zarežem i napravim sebi ranicu. Vidjevši ovaj proizvod odmah sam ga stavila u korpicu i nisam se nadala da će me ovoliko oduševiti. Kad sam došla kući odmah sam ga isprobala i jako lagano i bezbolno ostranjuje višak kutikule sa noktiju. Sa jedne strane je gumeni dio uz pomoču kojega kutikulu možete potisnuti, a sa druge strane je oštri dio koji je odstranjuje u potpunosti.
Ovaj proizvod kupila sam u CM-u i platila sam ga 3,50 KM.

Nadam se da vam se post svidio i da ste u njemu pronašli neke od stvari za sebe. Ovakvi postoji su mi korisni u svrhu pronalaženja nekih stvari, koji u prodavnicama nismo primjetili od pretrpanih stalaka. Hvala vam na čitanju!

Ukupno prikaza stranice

Pokreće Blogger.